Sébastien Loeb vítězí, Timmy Hansen třetí!

download-pdf
download-image
download-all
Po, 14/05/2018 - 12:00

Jezdec TEAMU PEUGEOT TOTAL Sébastien Loeb v Belgii jel se svým vozem PEUGEOT 208 WRX na maximum, aby vybojoval vítězství! Devítinásobný mistr světa v rallye prokázal své schopnosti a závodní talent vítězstvím jak v semifinále, tak v dramatickém finále. Loeba na stupně vítězů doprovodil jeho kolega z TEAMU PEUGEOT TOTAL Timmy Hansen, který vybojoval celkově třetí místo. Tento vynikající výsledek dopomohl k tomu, že se TEAM PEUGEOT TOTAL posunul na druhé místo v mistrovství světa v rallycrossu v  hodnocení týmů a Loeb se přiblížil vedení v hodnocení jezdců.

• Sébastien Loeb si v sobotu zajistil dobrá umístění v první a druhé kvalifikaci. Ve třetí kvalifikaci v neděli ráno měl potíže, když se v proměnlivých klimatických podmínkách ocitl ve skupině vozů s minimální možností předjíždět. Pak se ale dokázal vrátit do hry a nakonec v kvalifikaci skončil celkově čtvrtý. Poté Francouz předvedl skvělý výkon, vyhrál druhé semifinále, a tím si pro finále zajistil start z pole position. Tam pokračoval v útoku a v tvrdém boji využil 600 koní svého vozu PEUGEOT 208 WRX aby získal své první letošní vítězství. Tento skvělý výsledek ho posunul na druhé místo v šampionátu jezdců.
  • Timmy Hansen měl v Mettetu skvělý vstup do závodu, když vybojoval třetí a poté druhé místo v prvních dvou kvalifikacích. Pokračoval v nástupu, když vyhrál třetí kvalifikaci a po sedmém místě ve 4. jízdě skončil v kvalifikaci na celkově druhém místě. Po startu z pole position ve 2. semifinále byl tvrdě vytlačen Bakkerudem z tratě a propadl se na 6. pozici po 1. kole. To Hansena nakoplo k heroickému úsilí probojovat se zpět. Se svým PEUGEOTem 208 WRX se probojoval polem a třetí místo v cíli stačilo k tomu, aby ho posunulo do finále. Tam se opět ze šesté pozice probojoval na třetí místo v cíli, takže získal své první umístění na stupních vítězů v této sezoně.
  • Kevin Hansen po celý víkend prokazoval svůj talent, když odváděl nadějné výkony a dosáhl skvělé časy v Q1 (5.) a Q2 (6.). Do třetí kvalifikační jízdy ve svém zářivě žlutém voze PEUGEOT 208 WRX dobře odstartoval, avšak chyba při průjezdu jokerem (zhasl mu motor) znamenala, že se nedokázal dostat do finále. Nicméně letos poprvé startoval v semifinále. Do prvního semifinále nastupoval ze zadní pozice a opět prokázal, že dokáže závodit s těmi nejlepšími.
  • Po dvou druhých místech v Barceloně a Montalegre je dvojnásobné umístění na stupních vítězů a vítězství Sébastiena Loeba velkou odměnou pro všechny v TEAMU PEUGEOT TOTAL. Okamžitě po lednovém skvělém třetím vítězství v řadě v Rallye Dakar začali mechanici a technici usilovně pracovat na uvedení tohoto nového závodního programu v mistrovství světa v rallycrossu.