Sébastien Loeb dosáhl své první vítězství s vozem PEUGEOT 208 WRX

download-pdf
download-image
download-all
Po, 03/10/2016 - 11:59

Dramatický víkend mistrovství světa FIA v rallycrossu v Lotyšsku skončil prvním vítězstvím Sébastiena Loeba s vozem WRX. Spolu s třetím místem Timmyho Hansena Francouzův výkon vrací Team Peugeot Hansen naplno zpět do boje o titul mezi týmy za rok 2016.

• Jezdci ve vozech PEUGEOT 208 WRX byli v Lotyšsku nejrychlejší už ve volném tréninku. Timmy Hansen vyhrál první kvalifikační rozjížďku a stal se největším favoritem. Sébastien si probojoval cestu na nedělní vrchol v hrozných povětrnostních podmínkách, které však nedokázaly odradit obrovské zástupy diváků.
  • Poté, co Sébastien Loeb poprvé zvítězil v semifinále, pokračoval až do přesvědčivého vítězství ve finále před prozatímním vedoucím jezdcem mistrovství a svým týmovým kolegou Timmy Hansenem.
  • Dvojí umístění na stupních vítězů posunulo obhajujícího držitele mistrovského titulu mezi týmy dopředu. Team Peugeot Hansen dělí od prozatímního vedoucího týmu pouhých osm bodů, přičemž do konce sezony zbývají dva závody v Německu (15. - 16. října) a v Argentině (26. - 27. listopadu). Dosavadní skóre francouzsko-švédského týmu v šampionátu sestává ze dvou vítězství a 10 umístění na stupních vítězů.
  • Kevin Hansen, jenž si v Barceloně zabezpečil titul mistra Evropy v rallycrosu pro rok 2016[1], se do posledního kola ERX pustil se záměrem dosáhnout pátého vítězství v pátém závodě této sezony. Naneštěstí pro švédského mladíka chaotické podmínky, které panovaly při finále této třídy, mu zabránily proměnit sen ve skutečnost. Byl vytlačen z trati, ale rázně se prodral z posledního na druhé místo.
  • Pařížský autosalon 2016: Team Peugeot Hansen a Peugeot Hansen Academy využijí přestávky mezi souboji vozů WRX v Lotyšsku a Německu a ve středu 5. října navštíví pařížský autosalon.

[1] Podléhá vydání oficiálních výsledků nadřízeným orgánem tohoto sportu.